Slovník pojmů

A B C D E F G H I J K L M P R S Š T V Y

Active Silver

Látka s příměsí iontů stříbra, vhodná pro osoby se zvýšenou potivostí.

Aloe Vera

Látka s antibakteriálním ošetřením, obsažená směs esenciálních olejů potlačuje tělesné pachy a zabraňuje výskytu roztočů.

Anatomické zóny

Povrch matrace je rozdělen do několika zón různých tvrdostí, které napomáhají držet správnou oporu těla při odpočinku.

Apple iPhone

iPhone je mobilní telefon, smartphone, který vyrábí společnost Apple.

Apple Pay

Apple Pay je mobilní platební služba, která umožňuje platby pomocí Vašeho Apple zařízení na webu či v obchodě. Lze ji použít například místo klasické platby kartou. Více se dozvíte na stránkách společnosti Apple zde.

Bavlna

Bílá látka tvořená vlákny ze semen rostlin bavlníku.

Bitcoin

Bitcoin je digitální měna, kterou můžete používat k online platbám, podobně jako když používáte peníze. Zjistěte jak u nás můžete zaplatit v BTC zde (odkaz).

Blanka Matragi

Blanka Matragi je původem česko-slovenská módní návrhářka, která se prosadila svým návrhy šatů a rób v perském zálivu a později i u nás.

Bonelové pružiny

Klasické pružiny s dobrou pružností a životností.

Boxspring

Postelový systém, který vyniká výškou ložné plochy, vzdušností a extra pohodlím při odpočinku. Základ lůžka je tvořen pružinovou matrací v rámu, a vrchní matraci si zákazník zvolí sám, dle svých preferencí.

Cashmere

Látka tvořena přírodním kašmírovým vláknem, které je velmi příjemné na dotek. Má termoregulační vlastnosti v zimě zahřeje, v létě příjmně chladí.

DTD

Dřevotřísková deska bez povrchové úpravy.

Duté vlákno

Syntetické vlákno s dutým vnitřkem, lehké, nadýchané.

Dýha

Tenký pás dřeva o tlouštce 0,3-6 mm.

Eko kůže

Syntetický materiál s povrchovou vrstvou polyuretanu.

Facebook

Facebook je jednou z největších sociálních sítí, kterou provozuje společnost Meta Platforms. Propojuje uživatele se svými přáteli, firmami či dalšími body zájmu.

Flanel

Tkanina upravená česáním po jedné nebo obou stranách. Flanel je měkký, lehký, hřejivý.

Froté

Trojrozměrná textilie s vynikající savostí.

Google Pay

Google Pay je mobilní platební služba, která umožňuje platby pomocí Vašeho zařízení se systémem Android na webu či v obchodě. Lze ji použít například místo klasické platby kartou. Více se dozvíte na stránkách společnosti Google zde.

GoPay

GoPay je česká platební brána využívána na e-shopech a dalších webových stránkách k bezhotovostním platbám na internetu.

Haute couture

Haute couture je francouzský termín z oblasti módy, který označuje exkluzivní šití na míru s ohledem na detail a zpracování.

Herní setup

Herní setup je označení pro důležité součásti výbavy pro gaming či hraní počítačových her. Nejčastěji se jedná o herní počítač nebo notebook, herní monitor, herní myš a klávesnici, herní sluchátka a reproduktory, herní židli a herní stůl.

HR pěna

Studená pěna, vyrábí se bez použití chlóroflórokarbónátů, má vynikající prožnost a dobré termoregulační vlastnosti.

ChatGPT

ChatGPT (z anglické zkratky Generative Pre-trained Transformer) je chatbot založený na umělé inteligenci, který vytvořila firma OpenAI. Datum spuštění bylo v listopadu 2022 a od té doby se těší celosvětové popularitě.  

iPhone

iPhone je mobilní telefon, smartphone, který vyrábí společnost Apple.

Nahoru
×

Splátková kalkulačka ESSOX