Soutěžte s námi každý měsíc o nový iPhone 15. Více informací na našem e-shopu v sekci Soutěž o iPhone.

Nábytek Holešov

Holešov, malebné městečko ležící ve Zlínském kraji, které je známé dlouhou tradicí v oblasti výroby nábytku, sahající  až k počátkům 19. století.

Historie tradice výroby nábytku v Holešově

Holešov se v průběhu 19. století stal významným centrem pro výrobu i prodej nábytku. Tento rozvoj byl způsoben příznivými podmínkami pro nábytkářský průmysl, a sice: geograficky vhodná lokalita, jako je dostatek dřeva z okolních lesů a přítomnost řady řemeslníků se znalostí tradičního dřevařského řemesla. V té době se v Holešově začaly zakládat první dílny ale také manufaktury specializující se na výrobu různých typů nábytku, od tradičních venkovských kousků po sofistikovanější a designově propracované výrobky.

Nejznámější je bezesporu závod bratří Thonetů, kteří zde zakládají v pořadí druhý závod na výrobu nábytku. Ten první vznikl v Bystřici pod Hostýnem. K nim se postupně přidávají další řemeslníci různých zaměření i velikosti podniků na zpracování materiálů a výrobu nábytku.

V Holešově, díky historii výroby nábytku ucítíte závan těchto starých časů, které ale díky dlouholeté tradici daly možnost vzniku novým výrobcům. Ačkoliv momentálně v Holešově prodejnu nemáme, můžete nás navštívit na naší kamenné prodejně v Bystřici pod Hostýnem.

 

Pokud se rozhodnete nás navštívit, či máte nějaké dotazy, neváhejte nás kontaktovat některou z možností uvedenou na stránce s kontakty(odkaz).

×

Splátková kalkulačka ESSOX